Mes, lietuviai, ne tik kitataučiams, bet ir patys sau kartais atrodome tylinti tauta. Retai einame į demonstracijas, protestus, o ir rinkimuose kartais sudalyvauja vos pusė tautos. Dėl to, kas atrodo neteisinga, esame linkę niurzgėti sau po nosimi arba, geriausiu atveju, aptarti tik su šeimos nariais ar kaimynais. Ne paslaptis ir į svečias šalis laimės ar bent jau darbo ieškoti išvykstantis jaunimas. Ir, labiausiai gaila, kai tas jaunimas palieka gimtąją šalį ja nusivylęs ir nė nepabandęs ką nors joje pakeisti.

LT Campus tiki, kad jauni žmonės gali keisti pasaulį, o ypač puikių rezultatų pasiekti veikdami kai ką bendra. LT Campus nori padėti žmonėms vienytis, keisti ir kartu bandyti plėtoti, o jei reikia, ir apginti savo interesus.

Čia rasite informaciją apie įvairiausias iniciatyvas, kurios rūpi jauniems žmonėms: įdomias idėjas, organizacijas, renginius ar demonstracijas. Nebijokime vienytis ir siekti visiems naudingų rezultatų!

Kiekvieną iniciatyvą pateikiame glausta forma:

 

SITUACIJA: Kas, kur, kada įvyko, vyksta, vyks?

TIKSLAS: Ką norime pasiekti?

VEIKSMAS: Kaip galime prisidėti?

INFORMACIJAJei sudomino, kur galėčiau rasti daugiau informacijos apie tai?

ISM VALGYKLA/KAVINĖ

Situacija

Vilniaus Arkivyskupija ISM Universiteto kieme rekonstruoja pastatą, kuriame ruošiamasi įrengti prabangų restoraną. Tokioje viešo maitinimo įstaigoje būtų prekiaujama alkoholiu bei tabako gaminiais. Bėda tame, kad ISM studentai iki šiol neturi valgyklos ir studentų centro. Mūsų ir visuomenės siekis yra, kad tame pastate atsirastų vieta ne tik studentams pavalgyti ar išgerti kavos puodelį, bet ir drauge praleisti laiką. Visų geriausia, jei tai studentai galėtų daryti dar ir be alkoholio bei tabako gaminių. Vieta idealiai tinkama studentų centrui su valgykla – patalpos nedidelės, jos yra ISM universiteto teritorijoje, o universitetui ir jo studentams reikia centro, kuriame jie galėtų mokytis, bendrauti ir žinoma, nebrangiai pavalgyti. Nepamirškime ir šio aspekto: remontuojamų patalpų šeimininkas yra Vilniaus Arkivyskupija, kuriai turėtų rūpėti visuomeniška naudinga veikla bei jaunų žmonių gerovė bei sveikata, o ne pelno siekiančių įstaigų bei alkoholio artinimas prie mokslo įstaigos.

Tikslas

Mes tikimės, kad Vilniaus Arkivyskupija ne tik savo žodžiais, bet ir veiksmais parodys, kad studentų gerovė yra žymiau svarbiau nei bet koks pelnas ar verslininkų interesų tenkinimas. Tikimės, kad Vilniaus Arkivyskupija ir tam tikros institucijos išgirs mūsų ir visuomenės prašymą, kad tose patalpose būtų įkurtas studentų centras su valgykla. Aplinka, kurioje studentai galėtų ne tik nebrangiai pavalgyti, bet kartu ir naudingai praleisti laiką aplinkoje be alkoholio.

VIDEO

Jaunoji direktorė – Rima Gungor

Rima Gungor yra jauna amerikos lietuvė ir, nors baigė politinius mokslus ir nieko bendro neturėjo su kinu, šiandien ją galime pavadinti jaunąja režisiere. Šiuo metu Lietuvoje ji stato dokumentinį filmą – „Game Changer: Lithuania’s Nonviolent Revolution“. Rima yra vienas tų žmonių, kurie labai palaiko LT Campus veiklą ir ateities viziją. Šį kartą mes kvietėme ją pasidalinti savo studijų patirtimi Amerikoje.

 

LEIDINIAI

MINTYS

CATEGORIES

Leidiniai

PAREMKITE MUS

Asociacija „LT Campus“
Įmonės kodas 302915900
IBAN: LT507180300007700103
BIC/SWIFT: CBSBLT26
Bank: Šiaulių Bankas, AB