Dabar jau būdama antrakursė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentė, vis dar niekaip nepamirštu savo mokyklos – Alytaus Jotvingių gimnazijos. Tokie draugiški ryšiai mums pravertė ir šį kartą – gimnazijos pavaduotojai Renatai Romanovienei paprašius padėti organizuoti klasių seniūnų ir aktyvistų komandos formavimo išvyką Vilniuje, kreipiausi į Senamiesčio bendruomenę. Tokio pobūdžio išvykos gimnazijos mokiniams jau tampa tradicija, kurios metu išvykstama į kitą miestą, moksleiviai atlieka įvairias užduotis, skirtas komandos tarpusavio bendradarbiavimui, stiprinimui, o vienas didžiausių akcentų skiriamas savanorystei. Su Senamiesčio bendruomene sutarėme, jog šiais metais alytiškių moksleivių savanoriška veikla bus lapų grebojimas ir senamiesčio atvirų erdvių, skverų prie Katedros aikštės tvarkymas. Anot gimnazijos pavaduotojos R. Romanovienės, toks savanoriškas darbas ne tik pagražino aplinką pačioje Vilniaus širdyje, bet ir leido moksleiviams padaryti kelias esmines išvadas:

„Pavargo vaikai, bet padarėme keletą svarbių išvadų. Pirma, fizinis darbas – labai sveika. Antra, visą laiką dirbti tokį darbą nesinorėtų. Trečia, reikia mokytis, kad nereiktų vargti. Ketvirta, galim didžiuotis, kad savanoriškai atlikom gerą darbą. Penkta, gavom didžiulį krepšį skaniausių saldainių. Šešta, kai būna sunku, svarbiausia šypsotis ir nepasiduoti.“

Alytiškiai neapsiribojo vien savanoriška visuomenine veikla. Prieš išvykdami į Vilnių, gimnazistai dar aplankė Šaulių namus Alytuje, šaudė į šaukštus šaudykloje, atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos kariuomenę, žaidė komandinius žaidimus. Pakeliui į Lietuvos sostinę jie taip pat neliko be darbų – pasiskirstę į komandas, galvojo šūkius ir pavadinimus, o atvykę komandos turėjo dvi valandas atlikti įvairioms kūrybinėms užduotims ir socialinei apklausai.

Ačiū Alytaus Jotvingių gimnazijos atstovams už tokios idėjos organizavimą ir puikų įvykdymą! Tai yra puikus pavyzdys ir Vilniaus miesto bendruomenei.

Ieva Valavičiūtė

Išsamų straipsnį galite perskaityti čia:

http://www.jotvingiai.alytus.lm.lt/index.php/29-naujienos/407-gimnazijos-klasi-seniun-ir-aktyvist-formavimo-isvyka-padarem-viska-ka-planavom